KASZUBY 4x4 Offroad

KASZUBY 4x4 Offroad

54° 16' 28.60" N 18° 10' 51.90" E

Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Terenowych

i Zabytkowych KASZUBY 4x4


Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Terenowych i Zabytkowych „KASZUBY 4x4” (skrót S.M.P.T.i Z. „KASZUBY 4x4”) w swoich szeregach skupia fanów off roadu, miłośników bezdroży i fascynatów pojazdów zabytkowych. Osoby, które je tworzą, to wspaniała mieszanka osobowości. Różni nas wiele, ale w jednym jesteśmy zgodni - off road, to nie tylko ujeżdżanie terenu samochodami 4x4, czy pokazy pojazdów zabytkowych, to po prostu styl życia.

 

Stowarzyszenie jest sformalizowaną strukturą i funkcjonuje jako organizacja pozarządowa, ale poza obowiązkami, jakie nakreślają nam ustawy, my niczego sobie wzajemnie nie narzucamy. Bez  „spiny” pracuje się przyjemniej i efektywniej. Każdy w stowarzyszeniu dobrze wie, jakie zadania do niego należą, dlatego wykonuje je z zaangażowaniem, robi to w czym jest dobry, taka praca sprawia przyjemność, nie jest uciążliwa, a efekty cieszą podwójnie.
Nasze motto: Jeśli masz coś do zrobienia, to po prostu to rób i nie czekaj, aż ktoś zrobi to za ciebie.


Członkowie S.M.P.T.iZ. „KASZUBY 4x4” posiadają bardzo dużą wiedzę i doświadczenie w tym co robią. Z determinacją wykonują powierzone zadania wykorzystując zasoby sprzętowe i warunki do rozwijania zainteresowań. Każdy z nas zaczynał od małych kroczków, a teraz jest już „wilkiem motoryzacyjnym” z potężnym portfelem doświadczenia.


Celem stowarzyszenia i jego członków jest uświadamianie społeczeństwu, że ludzie zajmujący się swoją pasją offroadową i gromadzeniem pojazdów zabytkowych nie są jakimiś szaleńcami niszczącymi środowisko naturalnie czy gromadzącymi złomy, ale to zaangażowani, wrażliwi ludzie dbający o ekologię i dobra historyczne. Chcemy społeczeństwu pokazać, że może na nas liczyć. Przy okazji przeżywania naszej motoryzacyjnej przygody, chcemy udowodnić, że jesteśmy przydatną grupą hobbystów otwartą na kolejne wyzwania, jakie niesie życie.  


Cele te głównie są realizowanie poprzez angażowanie się w różnego rodzaju imprezy kulturalne - organizowanie zlotów czy pokazów sprzętów jakimi dysponujemy. W zależności od potrzeb organizujemy w porozumieniu z właścicielami lub instytucjami również różnego rodzaju akcje mające na celu uprzątnięcie terenów, które tego wymagają.

 

Stowarzyszenie stara się pomagać w działaniach instytucjom państwowym, samorządowym czy osobom indywidualnym potrzebującym pomocy w trudnych sytuacjach życiowych. Włączamy się do akcji charytatywnych poprzez prezentacje, wystawy, przejażdżki, itp.

 

Organizujemy różnego rodzaju szkolenia dla firm i instytucji mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uświadamiamy ludziom, że wzajemna pomoc i wiedza w różnych niebezpiecznych sytuacjach jest niezwykle ważna.
Każdy nowy członek stowarzyszenia przechodzi odpowiednie szkolenie, zapoznaje się ze statutem i regulaminem - tym samym podporządkowuje się obowiązującym w stowarzyszeniu zasadom, jednocześnie zgadza się na realizację wytyczonych celów. 


Łączy nas pasja i zaangażowanie, chcemy tę energię spożytkować, jesteśmy otwarci na nowe wyzwania, dzięki którym będziemy mogli zrobić coś dobrego dla społeczności lokalnych, dlatego zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych – samorządy, instytucje państwowe, firmy prywatne.